Něco o naší Škodě 130 RS

Na této straně by jste se měli něco dozvědět o našem autě, to znamená replice Škoda 130 RS. Toto auto jsme si pořídili s tátou před deseti lety a to bylo v létě 92. Tenkrát to byl vrak dvakrát překulený přes střechu. To znamená že jsme museli všechno vymontovat. A kára se musela nechat dělat skoro celá nová. Tenkrát jsme ještě netušili, že bude existovat něco jako internet a tak jsme bohužel ty počáteční nejtěžší kroky nefotili. Což nás oba s otcem mrzí. Na druhou stranu nikdo nám už nevezme radost z našeho fára, které už tři roky jezdí, ale stále na něm máme spousty práce.

No a to je náš motor, zatím je to lehce laděná stodvacítka. Do budoucna by jsme chtěli pořádné žihadlo, ale to samozřejmě záleží na financích. Líbil by se nám blok z Fabie 1,4 a ještě mu trošku zvednout výkon a bylo by to akorát. Na to ale navazuje spousta dalších věcí.

08.jpg(37 kb)

Táta u našeho miláčka.....no comment

27.jpg(48 kb)
       Např. by jsme museli určitě posílit brzdy, což je asi nejdůležitější část auta co se týče aktivní i pasivní bezpečnosti. Teď máme už v autě soutěžáckou krátkou převodovku. Je to pětikvalt a svezení s naším autem i když zatím se slabším motorem než bychom chtěli je paráda. Druhé naše velké hoby, teda hlavně táty je chalupa na horách. do které padne spoustu financí, takže někdy je kupeso až druhé a spoustu věcí nám trvá někdy déle než bychom chtěli.   To je asi nejhezčí fotka, kde opravdu perfektně vyniknou tvary, po kliknutí na fotku se můžete kochat detailní fotografií. 29.jpg(31 kb)
znak.gif(1 kb)

zpetl.gif(1 kb)na hlavní stránku...